Hakunamatata

Preferujete u svého partnera když se stýká se svou rodinou nebo ne?

Upřednostnili byste u partnera, aby navštěvoval svou rodinu jednou za 3 měsíce jako zdvořilostní návštěvu nebo aby si každý druhý den telefonovali a pomáhali?

Preferujete u partnera nižší či vyšší počet rodinných příslušníků? Radši člověka se špatným či dobrým vztahem ke své rodině?

Nejlepší odpověď
Drap

To je věc partnera a ne moje. Nepreferuji nic z uvedeného. Je to oblast, která se mne netýká a do které nemám co mluvit.

Další odpovědi
Mapel

Nepreferuji ani netoleruji, ale respektuji a beru rodinu partnera za svojí. Nerespektoval bych, kdyby upřednostňoval zájmy svojí původní rodiny naz zájmy své nynější rodiny.

Že matka, zejména stará potřebuje pomoci je spíše samozřejmostí, ale nesmí se to zneužívat. To je potom něco jiného.

anonym

Vzhledem k tomu, že preferovat je podle slovníku cizích slov toto:

Pojem preferovat
Význam:zvýhodňovat, dávat přednost

tak se domnívám, že jsi myslela spíše výraz „tolerovat“, což je opět podle slovníku cizích slov:

tolerovat
Význam:snášet, dovolovat, připouštět, strpět

A v tom případě asi tolik: Tolerovala jsem, že se přítel stýkal se svou matkou jednou za 2 až 3 měsíce a nerada tolerovala,že si jednou týdně volali. Dle mého názoru i toto svědčí o neschopnosti přetnout pupeční šňůru.
Netolerovala jsem, že si obden volal s bývalou manželkou a vedl s ní několikahodinové hovory.
Je to vždy individuální. Každý člověk by si měl rozmyslet, zda chce žít s partnerem, nebo se svou původní (někdy bývalou) rodinou. Nelze odloučit partnera od jeho rodiny, ale vše musí mít svou míru. (Nelogičnost je rozhodně v tom, když se lidé rozvedou a potom mají tolik společného, že spolu prokecají celý kredit.)
Pokud si člověk neuvědomuje, že jeho novou rodinou je nový partner nebo partnerka a svůj způsob života neumí rozumně rozdělit, aby ani nová, ani stará rodina nepociťovala nové uspořádání jako vlastní ohrožení, potom by do nových vztahů neměl vstupovat. Tohle je v inzerátech ono citované „mám vyřešenou minulost“. Pokud je jedinec natolik závislý na staré rodině, tak vyřešeno nemá vůbec nic a ještě další lidi činí ze své neschopnosti uspořádat si život nešťastné.

hatomko

Naprosto souhlasím s Mapelem. Aby byl muž dospělý a nezávislý na své matce, neznamená, že s ní přestane komunikovat. Rodina je od toho, aby držela při sobě. Nějak si nedokážu představit, proč by mi mělo vadit, že můj partner jednou týdně zavolá své matce. Ale to je pouze můj názor a můj postoj k rodině. Zdvořilostní návštěva do rodiny nepatří, rodina pro mne bude vždy domov. Ale obden si přehnaně telefonovat, také nemusí být ono. Chce to asi najít nějaký zdravý kompromis. Pro mě osobně primární rodina, a především matka, znamená obrovskou jistotu, nikdy bych nezpřetrhala vazby jen proto, že jsem si založila rodinu novou. A až budu mít syna, budu ráda, když to bude cítit stejně.

Bejvalá žena je něco jiného. To bych netolerovala. ;)