ladaI

Jak opravit (nahradit) ztržený závit M10 v litinovém bloku zařízení?

Je možno zvětšit otvor vyplnit ho Lepox Metalem a po řádném vytvrzení do něj vyříznout nový závit M10? Je to možné s nadějí na úspěšnou opravu? Děkuji za rady.

Odpovědi
hapiky

Já bych (pokud by to šlo) vyvrtal větší otvor a udělal nový závit.

df

Koupit sadu na opravu stržených zavitů. Vyvrta se díra m12, nasroubujes zavitovou vlozku a voala, máš nový zavit M10.

Jiří Bohumil

Jde o to, jaký účel a pevnost je potřebná. Pokud jde pouze o uchycení nějakého krytu, pak by to mohlo stačit. Ovšem pokud je požadována vysoká pevnost a možnost dotažení (třeba kotva vstřiku na hlavě motoru), tak buďto, pokud to jde, převrtat a osadit šroubem M12, případně použít opravnou sadu, kdy se rovněž otvor převrtá a osadí opravnou vložkou se závitem M10.

Skibob 61

Vložka se jmenuje Helicoil a M 10 stojí kolem 10 korun.Prodávají se i celé sady.Stačí zadat na Google ,,Opravná sada Helli Coil''