lukas.lukas

Jak onemocnět ?

Prosím poradte mi jak onemocnet, ve skole me sikanujou, treba bolest zaludku, nebo angina, cokoliv.
Doplňuji:
chodím do deváté třídy, takže je zbytečné přestupovat, ježiši řekněte mi nějakou tu nemoc, a nemelte pořád „řekni to rodičům, učitelovi“, je to uplně zbytečné, ted nejsem ve skole protoze je moje mala sestra nemocna a mamka je v praci, chtěl jsem aby jste mi řekli jak onemocnět, ne komu a co mám říct !!!

Nejlepší odpověď
Drap

Se šikanou se obrať třeba na učitele , nebo si zavolej na linku důvěry popřípadě na policii. Fingováním nemoci nic nevyřešíš, ba naopak problémy se většinou ještě zhoršé. Tady jiné řešení neni

Další odpovědi
hanulka11

tak to řekni učitelovi a rodičům -
nebudeš přeci stále marodit

Michal Kole

Jednoduše skoč do studené vody a pak běhej v mokrém oblečení 😁

Vážně. Obrať se s problém ve škole na výchovného poradce, třídního učitele, zástupce ředitele či přímo ředitele.

Pokud je to nějak moc zásadní, tak se můžeš obrátit na Policii. To jsou trestné činy Ubližování na zdraví, nebezpečné pronásledování, Krádeže, Omezenování osobní svobody.

přečti si nějaké rady na http://www.mi­nimalizacesika­ny.cz nebo zavolej na linku bezpečí 116 111 (http://www.lin­kabezpeci.cz)

Vědí to rodiče co ti ve škole dělají?

myšpulín

A co Ti pomůže, když teď onemocníš a za týden nebo za 14 dní budeš zase zdravý a stejně budeš muset zase chodit do školy.
Nepřemýšlej jak onemocnět, ale začni rychle přemýšlet a rychle řešit problém se šikanou.

Lyn

Návrat do školy by byl stále horší a horší. Situaci řeš, nesnaž se jí obcházet. Předpokládám, že rodičům ani učitelům se svěřit nechceš. Nejspíš se jedná o základní školu, radila bych přestoupit na jinou. Tam můžeš říct, že jsi přešel, protože sis nerozuměl s třídní atp.
Šikana je opravdu hnusná věc, ať už fyzická, či psychická. Nevím, v jaké jsi třídě, každopádně věř, že na střední už jsou studenti vyspělejší a šikana se tam už podle mě nevyskytuje. Nicméně bohužel si myslím, že si špatným musíme projít, abychom se stali silnějšími. Přestup je podle mého nejvhodnější varianta a dá se uskutečnit i během roku. Važ si sám sebe a bojuj.
Doplňuji:
Jak chceš, můžeš mít průjem, zvracet, může tě bolet břicho, hlava, může se ti špatně dýchat, píchat tě kdekoliv si vzpomeneš… jen abys na to jednou nedoplatil a nemodlil se, aby tvé zdravotní problémy naopak zmizely.

terry

To je na týden. a co pak?
Nemoc nic neřeší.
Máte snad ve škole poradkyni? zašla bych za ní.
Doplňuji:
Co znamenají ty vykřičníky. To na nás křičíš????

Nemoc ti nepomůže tak jako tak. Šikana se může táhnout celým životem. Lepší je se k ní postavit.
A to tak, že třeba začneš trénovat judo, karate apod. a postavíš se protivníkům čelem.
S trenérem se určitě domluvíš na pár jednoduchých a účinných akcích, než budeš pokročilejší.

rynek878

Já Ti poradím a zcela vážně,vzhledem k šikaně,kterou musíš trpět ve škole,tak by s toho mohly být pěkné deprese.Zajdi ke svému obvod.lékaři a ten tě pošle k psychiatrovi.
P.S.do hlavy a myšlení ti nikdo nevidí,tak ti ani nemůže dost rychle a dobře dokázat,že si to trochu přihráváš.

Jak se projevuje deprese,viz link:

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/jak-se-projevuje-deprese/

Mucillinka

Tak to je pěkná blbost..Já to znám z vlastní zkušenosti, sice ne šikanu, ale začalo to nevolností a skončilo to tak, že mi bylo každý den špatně a pak mi to ani nikdo nevěřil, situace se vyřešila až operací žlučníku. Každý den mi bylo tak, že jsem nebyla schopná jít do školy, měla jsem vůči ní nechuť, protože jsem chtěla být v klidu doma. Měla jsem pak úplně zbytečné problémy, reparát a podobně, příbuzní to dokonce řešili i přes psychologa, který by mě nejraději nadopoval prášky, prášky jsem raději vyhazovala než aby mi úplně vymyly mozek, chvíli jsem je brala, ale po těch práškách mi bylo všechno úplně jedno, hrozný…Bylo to šílené období, ale mělo to několik příčin, to by bylo na dlouho..Určitě to tak nenech, řekni to rodičům, mají tě rádi a chtějí pro tebe jen to nejlepší a věř, že nechtějí, aby ti někdo ubližoval a nebo ve škole, ale určitě to tak nenechej, přece si nezničíš budoucnost jen kvůli nějakým hloupým lidem, kteří tě šikanují, určitě nechceš skončit někde, kde ti dají minimální mzdu, na škole jde opravdu o hodně..Nevzdávej to, já jsem se z toho taky dostala a nakonec v současné době studuji vysokou školu. Opravdu si nenech zničit těmito stupidními lidmi život, vždyť oni ti za to nestojí..Já ti moc,mco držím palce a řeš to, nenchávej to jen tak, nestyď se, neboj se, jde o tebe a tvojí budoucnost..

anonym

Tvoje malá sestra je nemocná a je sama doma?Není to tím,že ty chceš být doma také?Pokud by se jednalo o šikanu,určitě v deváté třídě víš,jak se zachovat,jak postupovat.Nikdo tady nemele,jen se snaží dát radu,aby ti pomohli,jak jak máš postupovat.Jsi už doma,tak stejně ve škole nebudeš.Jestli je to tak jak píšeš,můžeš do školy napsat,přístup k internetu máš.Nemoc už sis vymyslel,dokonce dvě,máš je v otázce.První je na dnešek,s tou druhou vystačíš do konce týdne a co,jakou myslíš,že vymyslíš?I lékař pozná že simuluješ a škole se stejně nevyhneš.Začni problém řešit.
Doplňuji:
V tvém profilu máš otázku ohledně šikany starou už více než 3 měsíce,něco na tom asi bude.Tvoje volání o pomoc,je na špatném místě,tady se ti jen poradí,máš tam odpověď uživatelů i s čísly,kam se obrátit,tak to udělej.

Dodos

Ostatní mají pravdu, nemoc nic nevyřeší, jen odsune o několik dnů. Každý má ve svém okolí nějakého dospělého, kterému se může svěřit – rodič, učitel, teta, strejda, linka důvěry… Je to těžké, ale držím ti palec! Když máš odvahu onemocnět, máš i na to se svěřit!
Doplňuji:
Hele, buď tě šikanujou, pak to řeš! Nebo se ti nechce do školy, na to nehledej radu, prosté se do školy chodí, tak je to normální!

lexx

Hochu, to je příprava na dospělý život, dneska se už sice na vojnu nechodí, jsme národ bábovek a pivních strejců, ale v zaměstnání je to 10× horší, intriky, šikany, donášení a podrazy jak koho zničit, znemožnit, vypudit z firmy. tady nepomůže žádnej kantor, psycholog ani výchovný poradce, jsou to líní lempli a je jim to fuk. leda založit vlastní trestní komando a na násilí odpovědět větším násilím. to je život. A s nemoci si nezahrávej, co by jiní dali za Tvé zdraví.

Redog

Ahoj taky jsem měl problémy ve škole a pořád se to stupňovalo teď lituji že jsem to nikomu neřekl. Zajdi za učitelem kterému důvěřuješ a řekni mu co se děje.
Držím palce ať ti to dobře dopadne

Fun1k

Jestli ti to za to stojí, lízej zem, nebo se zkus trošku říznout a otírat to o špinavý povrch, nebo prostě jednoduše předstírej. Taky mám pro tebe jednu specialitku, dej si ránu dlaní do ucha (nebo obou), budeš pak na tom blbě s rovnováhou a budeš špatně slyšet, plus tě bude bolet hlava.

venkovan

Dobrá nemoc proti šikaně je „nakládačka“. Prostě se s těmi pitomci poper i za cenu, že tě zvalchují. Oni si dovolují, protože se domnívají, že se jim bránit nebudeš.
Kdyš se nedáš, tak se to vyřeší dřív než si myslíš. Stačí pár modřin v obličeji a uvidíš jak se vše začně měnit.
Ale popřemýšlej, proč tě šikanují.