Kryšpín

Jak omezit volební právo seniorům?

Nejsilnější skupina navštěvující volební místnosti jsou senioři.
Tato věková skupina rozhoduje o věcech které se jich již týkat nebudou a kterým část seniorů nerozumí.
Lidovky.cz, Seznam Médium Jar. Král

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je docela sprosté nařčení. Mladí asi rozumí všemu… Je zajímavé, jak se v náhledu na stáří liší Západ a Východ. Na Východě se k stáří projevuje úcta, protože je spojeno s životními zkušenostmi. Na Západě staří začínají překážet, protože společnost je postavena na výkonech. Staří nemohou být výkonní.
Co se voleb týká, omezila bych právo volit Čechům v zahraničí, kteří nemohou rozumět tomu, co se v zemi děje, nemají informace a ani je nemusí zajímat. Proč taky: žijí jinde a jinak. Volí pro nás, ale přitom se v tom s námi nemusejí plácat.

Další odpovědi
Kelt

Tak uvědom si základní fakta. Jsme v demokratické zemi a každý má právo volit. Spodní hranice je 18 let, horní není omezena. Pokud půjde volit více seniorů než lidí
ve věku 18 – 65 let, i když těch druhých je početně více, tak kde je asi chyba? j

marci1

A nebylo by lepší, aby chodili k volbám mladí? Dělají, že je jim to fuk, že je volby nezajímají!
😕

elkon

Že jsi blb, to víme už dávno, ale ještě k tomu kretén, to vidíme právě nyní. Možná budeš taky jednou starej, jestli tě do té doby někdo nesejme. Ani bych se nedivil.
A co jsi dokázal ty? Zřejmě nic, podle tvých debilních keců a hlášek a trapných dotazů zde.

paul1

Omezovat něco úředně je hanebnost, je to omezování svobody, to se bohužel děje v jiných státech celkem běžně. Podle uvedeného názoru by stačilo počas voleb důchodce nepustit z domu. Ale to by mělo platit zvlášť u jiných skupin obyvatelstva, kteří jsou popleteni ze zkreslených informací ne? 🙂

Pepa25

Opakovaná otázka – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasite-s-omezenim-volebniho-prava-seniorum

Ametyst

P.S. Senioři v sobě ještě mají disciplínu, proto chodí volit. Mladí jsou buď líní, nebo na všechno kašlou, že se nezajímají o veřejné dění.

Kryšpín

Elkon děkuji za inteligentní odpověď.
Zeptal jsem se felčara který léčí nemocné duše chytráků a měl názor. Zapíchl vidle do hnoje prodal bejka koupil počítač a předvádí se na sociálních sítích.