Pokročilý

Jak odejít z katolické církve?

Dobrý den, rodiče mě jako malou nachází pokřtít(žádné jiné obřady jsem nepostoupila) a tím pádem patří do katolické církve, ale já s tím nesouhlasím, tak se ptám jak z ní odstoupit? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Křest není žádný závazek k církvi. Ten je jen v mysli. Ale právě Váš názor, že křtem do nějakého spolku patříte, svědčí o nějaké vazbě na ni. Stačí si vyčistit hlavu a myslet na něco jiného.

Další odpovědi:

Bronzový

Nechat se z ní vypsat!!!
A jinak-křest není závazek k církvi!!!Je to jen a pouze závazek jednotlivce k Bohu!!!!

Zlatý

Jak mi bylo kdysi ´vysvětleno´ - odejít z církve nelze, můžeš být pouze exkomunikován/a...
;-)
Takže já si toho, že jsem křtěný a biřmovaný, prostě nevšímám...
;-)

Bronzový

odísť z cirkvi sa dá.....google nájde návod

niečo ten úkon stojí......myslím, ale dokonca ani na Slovensku nezvyknú robiť prieky v samotnej byrokracií

ono, dobre si to rozmyslite, aspoň formálne niekam patriť je dôležitá sociálna imunita v prípade potreby....a ktorý klub má viac pobočiek a je povinný pomáhať svojím členom?

ak máte špeciálne problém s katolicizmom, radšej konvertujte

Stříbrný

Navštívíš katolický vikariát, vyplníš formulář, a jsi na svobodě. V případě členství ti totiž bude finanční úřad strhávat automaticky daně pro Vatikán, sice velmi malé (asi 300 Kč odhaduji) - a proto to mnozí asi ani nezaregistrují:DDD
(je to tak ve Francii)

Bronzový

Nelze odejít z katolické církve

Ps: je pravda že ty co jsou v katolické církvi se nemohou oženit/vdát ?

někde jsem to slyšel a docela jsem se divil proč

Diskuze k otázce

Pokročilý

Roman71

Před několika lety jsem řešil podobný problém. Vyřešil jsem ho tím, že jsem vyhledal farnost, ve které jsem byl jako dítě pokřtěn a poslal jsem na adresu farnosti písemnou žádost o vypsání z církve.
Tím má spojení s katolickou církví jako takovou skončilo. Na otázku faráře (se kterým jsem domlouval písemné náležitosti) proč odcházím a že budou problémy jsem odpověděl, že jsem si toho vědom a proto odcházím.
Já jsem v současnosti bez problémů, ale katolická církev je zmítána skandály s pedofilními kněžími a dalšími nepravostmi.

Chceš-li mít klid, udělej to podobně :)

Stříbrný

Dochy

Jirka F: Tak tos slyšel pěknou ptákovinu... Vzhledem k tomu, že katolická církev docela lpí na takových věcech jako sex pouze v manželství by aplikací tohoto a tvého pravidla katolická obec docela rychle vymřela...
Pouze kněží apod. mají zpravidla závazek celibátu.

Stříbrný

Dochy

Agneta: V ČR to takhle nefunguje. Možná na něco podobného přijdou až dojde definitivně na odluku církve od státu (tj. po CírkevníchVládaNásMateOznačení mRestitucích)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.