Zlatý

Jak nejrychleji naklíčit semena meruňky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ve vlhkém písku

Další odpovědi:

Zlatý

To se vezme pírko a pecka se lechtá a lechtá ........

Zlatý

oni mají v homeopatii jeden přípravek a pro mne je to k nezaplacení právě pro klíčení čehokoli ..tady:
http://www.heureka.cz/…[fraze]=Original%20silicea%20balsam%20gel%201x500ml
Doplňuji:
nechce se mi to moc vysvětlovat, ale dej tam ten, hodně zjednodušeně řečeno, koloidní křemík z odkazu a uvidíš, jak to stihneš ,)

Stříbrný

Semeno meruňky? Pecku, že jo? :)
dej ji mezi dvě vaty a následně ty co nejvíce "nasosej" vodou.
Jestli to necháš vyrůst, vznikne ti planá meruňka, která bude mít hnusné plody, takže stejně na ni budeš muset něco naroubovat, daleko lepší podnoží je třeba mirobalán.

Jaký semena?Zbytečná práce,naroubuj si pecku.Špendíkem to půjde,máš nejvyšší čas,abys mohl příští rok sklízet chutné plody.Napiš si mě do seznamu,beru 10 kg.

Pokročilý

Naprasknout pomocí svěráku, aby se k jádru dostala voda.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

mosoj: A takhlen to dělaj všechny zahradnický centra?

Bronzový

gagaga

:)))))
no, mosoj nedavno psal, ze prujem tece z te " nejvetsi " dirky .. a ja porad cekam a cekam ...
-iv-

Stříbrný

huxa

Zahradní centra většinou prodávají, jsou jen překupníci. Když už, tak zahradnicí či ještě lépe - ovocní školkaři :)
Popíšu postup na mirobalánu-sklidíš plody mirobalánu, zbavíš pecky a tu následně buď zastratifikuješ a zasadíš na jaře, nebo ji hodíš ještě pod hlinu na podzim, nicméně zde je riziko, že bude "přeláhat" a bude tam dva roky. Takže, hodíš ji do vlhkého písku (stratifikace), brzo na jaře, až nebudou hrozit velké mraze ji zasadíš tak dva, tři cm hluboko, opečováváš jako normální kvítko, necháš ji tam rok, na jaře na ní potom naroubuješ odrůdu meruňky, jakou si zvolíš, nevolil bych ale odrůdy, které se na danou podnož nehodí, na podzim bych doporučil odlistnit a další jaro zastřihnout, doporučil bych korunku. Ještě rok, dva a bude plodit :)
je to docela věda, takže je snažší si meruňku koupit rovnou od školkaře, když natrefíš na solidní lidi, prodají ti i kvalitní stromek za 150-200Kč.

Zlatý

bolak

Drap: A jak dlouho to tak trvá, stihne se to do konce léta? A můžu ji zasadit ještě letos, nechcípne mi přes zimu?

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.