Lucy7

Zasazení meruňky z pecky. Jak na to?

Chci zasadit meruňku z pecky a vůbec nevím jak se to dělá. Dobré rady ráda uvítám :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde si můžeš přečíst zkušenosti těch co to dělali
http://www.zah­rada.cz/forum/me­runky/meruka-z-pecky-07171/?stranka=

Další odpovědi
venkovan

Stratifikovat a vysít.
Ale popravdě – taková meruňka bude planá (nemusí mít kvalitní ovoce jako šlechtěné odrůdy) a plodit bude zadlouho. Takže buď potom naočkovat nějakou dobrou odrůdu a nebo koupit stromek.

verka

Nebude planá! Jinou než z pecky jsme doma nikdy neměli. A meruňky měla. Otec malinko pecku nařízl, aby lépe vzklíčila.