hoven 1069

Jak nejlépe rozvíjet své znalosti angličtiny?

Učím se angličtinu 8 let a s poslechovymi cvičeními jsem na mizině. A také bych se chtěl zeptat, jak nejlépe si zapamatovat význam slovíček. Předem děkuji všem :)

Pro fgh : Něco z toho dělám, ale chtěl jsem zjistit nějaký nový způsob, kterým by to šlo fakt dobře.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak se říká. opakování je matka moudrosti. Chce to ale angličtinu používat v praxi. Já osobně jsem si nejvíc zlepšoval angličtinu ještě jako pražský student návštěvami hospod. Dával jsem se do řeči s turisty, kteří uměli anglicky stejně blbě jako já. To by člověk nevěřil, jak se u piva vybavují slova a jak po tom bolí i ruce jako pomocné výrazivo. Po šestém kousku jsem už měl dojem, že žvatlám celkem plynně. 🙂

Další odpovědi
anonym

Jeď někam, kde se mluví anglicky.
Mluv s někým anglicky po internetu.
Sleduj seriály a filmy v angličtině bez titulků, a když už, tak jen s anglickými titulky, s českými se nic nenaučíš.
Poslouchej hudbu v angličtině.
atd…

Myslím si, že bys tohle dokázal vymyslet i sám…

quentos

Nejlépe – na tom se shodují všichni: vyjet ven do anglicky mluvící země nebo si alespoň zajistit konverzaci s rodilým mluvčím.
Není-li možnost provést ani jedno z toho, pak nezbývá než hodně poslouchat anglofonní hudbu či sledovat filmy.
Mí studenti říkají, že význam slovíček se jim nejlépe pamatuje, spojí-li si dané slovíčko s nějakou obrazovou asociací (blbý příklad: potřebuju si zapamatovat lift. Jako sloveso znamená (u)zvednout a v britské angličtině je to zároveň výtah. Představím si zvedací plošinu výtahu nebo – ještě debilnější asociace, ale proč ne – si to spojím s nápojem Lift, jehož požití vás „vyzdvihne do výšin“. Na tom, že ta asociace je debilní, nezáleží – hlavní je, že si to díky ní zapamatujete. A většinou čím debilnější, tím lépe se to pamatuje…).

Tw!st

přesně jak říká fgh, prostě mluv, čti, piš,… hlavně se to neuč drilem že si vezmeš před sebe slovník a budeš se drilem učit slova, tak to funguje možná ve škole, také je pak jasné, že ve škole na to člověk potřebuje 10 let a pak stejnak prd umí.

Kelt

Určitě jsou na trhu učebnice a knihy s nahrávkami rodilých mluvčích, nebo můžeš poslouchat skladby v angličtině. Dále jsou některé knihy psány dvojjazyčně i s příslušnou nahrávkou. A jak si zapamatovat význam slovíček? Doporučuji použít dané slovíčko ve větě a tak si to zapamatovat podle kontextu. Sleduj filmy v angličtině, sleduj anglickou televizi, poslouchej anglicky zpívané písně. Na internetu si můžeš stáhnout cokoli. V angličtině je hlavní _listen – tedy poslouchat. Poslouchej věty, fráze a tak se uč cizí jazyk. Angličtinu by ses měl naučit během jednoho roku, pokud ne, děláš někde chybu – učitel, učebnice nebo žák. Chce to změnu. Anglicky číst není těžké, po krátké době se dokážeš v textu orientovat, ale hlavní je poslech. Neuvádíš, jakým způsobem se tu angličtinu učíš – ve škole, chodíš do jazykovky, nebo máš koupenou učebnici angličtiny a vlastně ses do ní nepodíval.? Zkus se s někým učit, respektive bavit se s někým anglicky o běžných věcech. Napsal bych ti více, ale nevím, kolik máš roků, co děláš a proč to vlastně potřebuješ.

dudu

Učit se, učit se, učit se řekl Lenin, a ač ho nemusím, měl pravdu.

Kepler

Dudu: to zjistil každý ruský zajatec u Němců. Když dokázal odpovědět na otázku kolik vojáků brání určitý post, tak zpravidla přežil. Když po pravdě odpověděl „ja něznaju“, tak ho zastřelili. Tak, tak: učiť sa …