martin21000

Jak nebezpečné jsou varovné hlášky od NODu32 o potenciálně nechtěných aplikacích?

Nemá s tím někdo zkušenosti? Vím, že takové programy, které stahuji, můžou obsahovat různé toolbary ale ty snad žádné viry neobsahují ne? Popřípadě si je ani nemusím instalovat, pokud to z instalace odkřížknu.
Je to od nich přehnané anebo to vážně může způsobit velké potíže? Nemůžu si kvůli tomu stáhnout skoro žádnou freeware aplikaci.

Odpovědi
anonym

Hlášky nebezpečné nejsou…
😉
Stahovaný freeware potenciálně nebezpečný ale skutečně je, protože:

  • nikdy s jistotou nevíš, co vlastně stahuješ
  • nikdy nevíš, zda do původního instalátoru někdo něco nepřidal

Na druhou stranu zase nemusíš tomu antiviru ´bšechno věřit´…
😉

arygnoc

hlášky nodu nie sú nebezpečné, nebezpečné sú programy (aplikácie), ktoré nod označí.