Ilona Vrbová

jak napsat zlomek na počítači

Odpovědi
Arne1

Příliš obecný dotaz. K čemu to má sloužit ? K výpočtu nebo k publikaci ?

elkon

Třeba pomocí mapy znaků. ¼, ½, ¾. Nebo pomocí lomítka a uvozovek. Více zde. https://365ti­pu.cz/2019/02/­15/tip1295-jak-na-pocitaci-napsat-zlomek/

dubraro

Pokud máte k dispozici MS Word, tak tam je nástroj na zápis matematických výrazů. Samozřejmě ideální je TeX, ale ten není snadný na použití.

hippeace

Lze i v OpenSource verzi (zdrama) kancelářského balíčku LibreOffice Math