gepik

Odmocnina na počitači

Na kalkulačce PC nemůžu najít odmocniny. Poradí mi někdo, kde jsou? Používám MW XP.
Doplňuji:
Dik za rady. Na vědecké kalkulačce fungujou i vyšší odmocniny pomocí tlačítka inverzní funkce a na standartní je taky, ale označena „sqrt“, a tomu jsem nerozuměl.

Nejlepší odpověď
Alesh

Pokud si dobře vzpomínám, tak ve win Xp, je možnost zapnout standardní nebo vědeckou kalkulačku. Ve standardní ta odmocnina tuším je, u vědecké se dalo zatrhnout Inv (inverzní funkce) a pak druhou mocninu, případně n-tou mocninu.

Další odpovědi
mosoj

Možnost zapnout vizualizaci normální nebo věsecké existuje ve všech běžných OS.
U obecné je pouze druhá odmocnina u vědecké přímo druhá a třetí odmocnina a ostaní odmocniny nepřímo přes funkci a zadání exponentu a základu.

CJNERO

Když zapneš kalkulačku, tak je tam v pravo taková fajfka. A to je ono.. Nebo skus kalkulačku na netu online 🙂

Lucaso

Tohle zvládne i Excel nebo Calc. V libovolné buňce zadejte příkaz =odmocnina(číslo) – pro Excel; =sqrt(číslo) – pro Calc. Jinak i Google umí hračičky s počty – např. zadejte do vyhledávání =sqrt(cos(x))­cos(200 x)+sqrt(ab­s(x))-.07)(4-x*x)^0.01

avel3

V nabídce zobrazit si zadej vědeckou kalkulačku a tam to máš. pokud máš windows..

Michal Kole

odmocnina je jinak napsaná mocnina

Druhá odmocnina se dá napsat jako a umocnit na zlomek 1/2

Třetí odmocnina se dá napsat jako a umocnit na 1/3

Xp nemám, bohužel nemohu otesrtovat