MonkeyKing

Jak napsat otázku v přímé řeči?

a),,Kdo jsi?„, zeptal se.
b),,Kdo jsi,“ zeptal se.
c),,Kdo jsi?" Zeptal se.

Hádám že B je správně, ale nejsem si jistý a nemám k tomu vysvětlení…

Nejlepší odpověď
kacka_jelin

Za mě: ,,Kdo jsi?" zeptal se.
vysvětlení: http://www.mo­jecestina.cz/ar­ticle/20140713­01-jak-psat-primou-rec

Další odpovědi
annas

Ptáte se na otázku, takže ani jedna varianta není správně.

Správně: „Kdo jsi?“ zeptal se

Pravidla pro interpunkci, když přímá řeč končí otazníkem, vykřičníkem nebo čárkou.

„Jak se máš?“ zeptala se mě sestra.
„Stůj!“ zvolal kamarád.
Dlouho jsem tě neviděla,“ usmála se na mne Eva.

luckykubrt

Já myslím, že za a) tedy otázka i s otazníkem a potom malé písmeno.

Kepler

Myslím, že a) je správně. Annas snad potvrdí.

quentos

Správně není ani jedno, ale a) je „nejblíže pravdě“ – akorát tam přebývá ta čárka.
Stačí otevřít kteroukoli beletristickou knihu a podívat se.

marci1

„Kdo jsi" zeptal se.

„Kdo jsi?" zeptal se.
Opr. Vypadl mi otazník. Chybička. 🙂

quentos

marci1, se divím, že 49 minut po vyčerpávající správné odpovědi od annas má ještě někdo odvahu přijít s další chybnou variantou.

quentos

marci1, se divím, že 49 minut po vyčerpávající správné odpovědi od annas má ještě někdo odvahu přijít s další chybnou variantou.

luckykubrt

Já myslím, že za a) tedy otázka i s otazníkem a potom malé písmeno.