Jak napsat hranatou závorku?

Na klávesnici mám hranaté závorky, ale nemohu se k nim dostat. Píše to jen znaky ú) nebo /( se shiftem. Prosím o radu.

Nejlepší odpověď
kebule

Pravý ALT + F pro „[“ a G pro „]“

Další odpovědi
lukas

Tip k tomu co rikala petka(zmena klavesnice):
Mezi různými klávesnicemi (česká, anglická, atd.) se dá také rychle přepínat stiskem SHIFT+ALT
(mimochodem hranaté závorky jsou pak napravo od písmena P)

Možná se bude hodit:
Pokud budete mít nějaký krkolomnější znak co na klávesnici není, můžete přes START-SPUSTIT-„CHARMAP“ (nebo přes START/Programy/Přís­lušenství/Sys­témové nástroje/Mapa znaků) vyvolat Mapu znaků, tam znak najít a zkopírovat.

Krugerka

zmáčkni levy alt+ levy shift a pak zmačkni to tlačítko jak je tam to ú a máš hranatou závorku

petka

A nebo si na spodni liste obrazovky zmenit CS (ceska klavesnice) na EN (anglicka klavesnice) a pak jen zmacknete tlacitko, na kterem mate tu zavorku…

Dandi

přepni si to na angličtinu dole v liště jak jsou hodiny a máš tam napsané CS a pak shift + ú a shift +)

Jivinho

pravý ALT + F/G

TheFreezer

A když si to nezapamatuješ s tím altem,tak ve wordu je vložit symbol,tam si to najdeš a pak už jen kopíruješ pomocí Ctrl V a Ctrl C

Ejmin

Jenom doplňuji, jak psal Dandi, tak to jsou Složené závorky a ne hranaté

gobls

Úžasné krkolomnosti s přepínáním znakových sad a kopírováním…
Přitom jde o naprosto základní ASCII znaky. Alt+91 a Alt+93.

Arne1

MNě funguje AltGr+ú

ivzez

V české klávesnici (QWQERTZ) AltGr+Ú → ÷
Kterou klávesnici máte nastevenu Vy?

Arne1

MY máme českou (QWERTY)