Achilles

Složení PC

Mohl by mi někdo prosím poslat odkaz na to, z čeho se skládá PC? Jako myslím aby tam byla přední stěna, zadní stěna +základní deska pc . Potřeboval bych obrázek s českým popisem jednotlivých částí.

Nejlepší odpověď
honza19hk

http://vseohw­.net/clanky/slo­zeni/stavba-pocitace-novy-navod-na-stavbu-pc

je to sice návod na jeho složení ale máš tam kompletní popis počítače.

Další odpovědi
Michal Kole

Hlavní je základní deska, která propojuje ostatní komponenty.

na základní desku se zasune procesor což je takový velký integrovaný obvod do patice a ještě se na něj nasadí chladič, pak se tam ještě vloží 10×2 cm kartičky operační paměti RAM, do dlouhého slotu se vloží grafická karta.

Od základníd desky ještě vedou kabely do pevného disku a mechaniky DVD.

Od zdroje vedou kabely na desku, disk, mechaniku,

Další kabel vede od desky na zapínač, tlačítko reset a kontrolky.

kdyby něco napiš na michal.kolesa@seznam.cz rád dovysvětlím.

hanulka11

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po%C4%8D%­C3%ADta%C4%8D