Ganymede

V čem složit hudbu v PC?

Neznáte nějaký program, kde vytvořím vlastní hudbu. Kde se přidávají různé efekty atd. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
kelley

Hudba se neskládá v PC. Hudba se skládá v hlavě, nejlépe s hudebním nástrojem v ruce a/nebo s notovým papírem. PC může pomoci při zaznamenání nápadů nebo not a s nahráváním konečné podoby skladby.
Efekty pro skládání nejsou potřeba vůbec (snad možná v nějakých specifických žánrech elektronické nebo experimentální hudby) a pak se používají až při mixáži.
Pro zápis not, ale i pro skládání, lze použít například zdarma https://muses­core.org/cs , pro záznam kompletní skladby poměrně levný http://reaper.fm/ , dále třeba Ableton Live, Cubase, Presonus Studio One (nejjednodušší verze je zdarrma) atd…

Další odpovědi
Kulpix

AUDACITY je fakt super takže vyzkousej

anonym

Našel jsem takovou kravinku. Je to zábavné : http://www.in­credibox.com/v4/

xxx3

V dotazu není uvedeno o skládání JAKÉ hudby konkrétně jde, na tom dost záleží. Předpokládám ale, že tazatel patrně nehledá notační software typu musescore, Sibelius či Finale. Dá se říci, že různé programy se hodí pro různé typy hudby. To zmíněné Audacity je dobrý nahrávací program pro začátečníky – nejprve je ale nutné vědět co chci konkrétně nahrávat. Na netu se dá postahovat spousta samplů čehokoli, to je ale pouze pomůcka, ne samotné skládání. Jak tady už napsal Kelley, člověk musí vědět, co chce vlastně vymyslet. Potom může vhodný software pomoci, není to ale to hlavní. Hlavní je myšlenka.
Pro zkoušení a hraní si se zbuky a vytváření smyček bych doporučil NanoStudio.

ondra148

Hudbu si můžeš vytvořit pomocí AUDACITY a MOVIE MAKERu. Ještě doporučuji Vegas Pro

BblackK

FL studio je moje nejoblíbenější