sowa

Jak namnožit buksus?

Chtěla bych odříznout větev z buksusu a zakořenit.Nevím v kterém období se může řezat a jak se má řez ošetřit. děkuji za radu.

Odpovědi
uča

nevím jestli je to správný postup ,ale já to tak dělám . na jaře ,když stříhám keře na tvar tak z odříznutých větviček vyberu vrcholky ,nebo otrhám jednotlivé větvičky z větší větve napíchám do písku ,který udržuju vlhký . první zimu uklidím do domu . další rok na jaře rozeberu a přesadím ( každý zvlášť nebo po dvou ) do květináčku . z deseti se ujímá tak osm .