Jak namazat dveře aby už nikdy nevrzaly

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by neměly už nikdy vrzat, tak je nutné dveře vysadit a nahradit korálky.
Olej je dobrý, ovšem pokud ho tam je o trošičku více vytéká, a způsobuje škaredé, začernalé šmouhy u pantů. Oleje pro domácnost nejsou moc vhodné, protože po čase žluknou, a někdy dokáži zcela ztuhnou a v pantech vytváří dost obtížně odstranitelnou usazeniu.
Nejlepším mazivem je nějaký hustý azací tuk / vazelína / Dříve se v domácnostech používal hovězí nebo skopový lůj. Vydrží spolehlivě mazat dveře po dlouhá léta. Stačí trošičku namáznout panty před nasazením.

Další odpovědi
tom004

Chce to vysadit dveře,pořádně vyčistit panty zvenku i zevnitř,odmas­tit.Panty s dírou naplním cca do jedné třetiny modrou Indulonou,ne jinou, a nasadím dveře zpět.Dá se použít i sádlo.Není to sice na věky,ale naposledy jsem je doma mazal před 10 lety.Zatím,ne­vržou.

WeeBear

Někdy vrzat zase začnou, bohužel. 🙂

Každopádně se zaměř na panty a kápni tam trochu oleje, klidně domácího..

venkovan

Kůží od špeku. Špek před tím sníst. Kůží lze namazat jak dveře, tak panty. Ty zpravidla vržou víc než dveře.
Ale je skutečně dobré panty předtím zbavit nečistit.
Když někdo má, tak není od věci grafitová vazelína (do doby, než se někdo při sundaní dveří o panty zamaže.
Ale vrzací dveře jsou i někdy dobré. Třeba, rodiče se dozví, kdy se dítko vrací domu. – no jen jestli te´d to dítko neshání jak ty „udavačské“ dveře namazat