Mexx

Jak na sebe upozornit?

Letos jsem se se svými přáteli rozhodla,že se v zimě vypravíme do ulic v převleku za Mikuláše a spol., ale pořád se mi nedaří vymyslet nějaký vtipný inzerát, který zaujme rodiče natolik,aby si nás pozvali. Poradí nám někdo,prosím?

Nejlepší odpověď
Danča84

U nás vyseli podobné inzeráty na sloupech pouličního osvětlení, můžeš zkusit inzerci v místních novinách, nebo cedulky hledám/nabízím v supermarketech. Nic proti vašemu nápadu, věřím že úmysly máte poctivé, ale osobně bych si domů cizí lidi nepozvala, zvlášť ne v převleku. Případů, kdy takováto skupinka důvěřivým lidem byt vykrade, je docela dost. Jestli chcete potěšit děti, nabídněte návštěvu s mikulášskou besídkou např. v dětském domově, dětském oddělení nemocnice a podobně. Zjistěte si předem, kolik dětí bude v té které organizaci a vymyslete program tak na hodinu. Ale připravte se na to, že nadílku (bude stačit třeba pomeranč + čokoládová figurka nebo perníček s mikulášským motivem + buráky, pěkně zabalené do čertovského pytle) budete muset nakoupit ze svého.

Další odpovědi
jendahun

V převleku za čerta neste transparent: bojujeme za práva našich romských spoluobčanů.Určitě na sebe upozorníte,to vám zaručuji.

Deli

Milá Mexx, Mikuláše, čerta a anděla jsem vždy své dceři zvala. Vybírala jsem si je podle cedulek nalepených právě na lampách, u školky, na hřišti, v obchodu…
Napište tam, že dětem zahrajete krátkou scénku a vymyslete nějakou, do níž dítě zapojíte – jednou jsme takovou měli, bylo to úžasné, lepšího mikuláše nepamatuji. Ti další jen dělali bllll a ptali se, zda dítě nezlobilo.
Ti dobří, na které vzpomínám, měli v alobalu zabalenou knihu – nebeskou knihu, z níž Mikuláš četl – zaznamenal si tam jméno a věk dítěte, což jsem mu řekla už po telefonu. Napřed dal dceři podržet velký klíč – od nebeské brány a pak si ji nalistoval. Držela klíč a byla jak pěna. Pak jí něco povídal – co se o ní dozvěděl, že ráda chodí do školky, že je tedy hodná… a v tom zezadu vylezl střapatý čert a žaloval Mikulášovi, že si neuklízí hračky… Anděl to pak usmiřoval, že za básničku jí to čertík promine a on ještě přidá dáreček (který jsem připravila k výtahu tak, aby si ho vzali cestou k bytu – letos ho dáváme k brance). Nakonec si zas Mikuláš obřadně vzal ten klíč a dcerka dostala dáreček a byla nadšená.
Připište to tedy na letáčky, naplánujte si okruh, kudy asi půjdete, rozvrhněte čas, pak si děti zapište, ať o nich něco víte… Počítejte tak 10 minut na dítě + časy přesunů, neplánujte toho příliš… Proto taky není vhodná inzerce v novinách, nemůžete jezdit po dětech rozstrkaných daleko od sebe, líp to nalepit někam na sídliště a pak udělat okruh po sídlišti. Inzerát ještě nějak výtvarně vylepšete, třeba malůvkou čerta…