kiky

Jak na sebe působí vodiče?

Jak na sebe působí dva vodiče,kterými je spotřebič připojen ke zdroji napětí?

Odpovědi
baghira

Předpokládám, že ty vodiče jsou vedle sebe. Pak tedy silou podle Ampérova zákona a eventuálně i teplem podle Ohmova zákona.

honza19hk

např. elektromagnetické pole kolem fáze,pak to může být různé rušení ( u telefonních kabelů) nebo zkrat při kontaktu fáze a nuláku nebo fáze a druhé fáze.

tommicecek

pouze laska
Doplňuji:
jinak nvm to druhy

Mapel

Předpokládejme, že jde o střídavý proud (tím je napájena většina spotřebičů), tak zde působí elektromagnetická indukce.

mosoj

Připojením spotřebiče ke zdroji napětí se z přípojného vodiče stane vlastně bifilární vinutí a magnetické pole obou vodičů se navzájem vyruší. Takže se vodiče ani neodpuzují ani nepřitahují.