IK

Jak na Scrabble?

Máte nějakou techniku? Zajímá mě každé cvičení paměti. Cvičit, cvičit, cvičit…to je jasné, ale jak to nejlépe funguje? Máme meze, které někteří překračují a není to jen o cvičení, ale o technice.

http://www.ka­fe.cz/hry/hada­ni-slov/
Doplňuji:
I když se taky těším co řekne quentos, tak většinou člověk který to nemá ještě moc zautomatizované si víc uvědomuje mechanismus děje, klidně pište.
Já jsem zjistila že mám víc úspěchu když jen tak zírám, než když se snažím kombinovat.

Nejlepší odpověď
Damiana

Chceš na Hromnice potěšit Quentose viď? To je jeho parketa, tak kde je?

quentos

Hm, tak jsem si Tvou otázku o scrabblu přečetl po více než roce :{))> je k neuvěření, že jsem ji zrovna prošvihl, když jsem na Odpovědích pečenej vařenej – asi to mělo tak bejt a počkat až do doby, kdy budu mít doma dvě zlata z kvalifikačních turnajů, dvě stříbra, dva bronzy a putovní pohár, což mi tady všechno visí a sedí ;{))> a což jsem všechno stihl za uběhnuvší rok. Ještě chytřejší budu, až přeložím knížku, která se taktice ve scrabblu přímo věnuje – ale to bys dostala odpověď za další rok, možná za dva ;{)>
Skutečně nejčastějším taktickým tahem je skládat si v zásobníku tzv. binga (tahy ze všech sedmi písmen naráz za 50-bodovou prémii), a to tak, že si postupně v zásobníku střádám předpony a přípony (a naopak se efektivně zbavuju „blbých“ písmen, z nichž binga obyčejně nejdou) a ono už to z toho vyleze ;{)> je taky znát celkové počty jednotlivých písmen v pytlíku, spočítat si, kolik už daných písmen bylo zahraných a podle toho odhadnout, zda a čím může soupeř reagovat. Nejčastější taktika v zámoří spočívá v učení se slovníku nazpaměť, aby pak byl člověk schopen objevit ve svém zásobníku všechna binga, která se nabízejí, to je ovšem zbytečná a časově náročná námaha a jeden vrcholový hráč dokonce dokázal, že to jde i bez toho.
Dalším taktickým tahem je tzv. blafování – zahrát neplatný tah a doufat, že Ti ho soupeř „zbaští“. Takhle jsem na posledním ligovém turnaji zbytečně prohrál partii, že jsem soupeřce „uvěřil“ neplatné slovo :{)> no, pokud budeš chtít vdět ještě víc, tož napiš, jsem k službám…