koník.

Jak na počitatelný a nepočitatelný podstatná jména v angličtině?

Když nevím, zda je pod. jm. počitatelné či ne, tak se podívám např. do slovníku Oxford dictonary na internetě a tam u vybraného slova je napsáno countable/ uncoutable noun, ale už nevím, zda je to slovo plurál či singulár. Tedy nevim jak napsat „Pár užitečných rad“ napsal bych „A little helpful advice“, ale nevím, zda je to tak správě. A jen tak pro zajímovost: jak napsat „Trochu užitečná rada“ to bude „A little bit helpful advice“. poraďte, fakt jsem v koncích. Díky

Odpovědi
bumbi

A little helpful advice, ale je uplně jedno, jestli to bude A little BIT. Jsou slova, u kterých je to jasné, ale u některých jsem si to musel zapamatovat zpaměti.
Doplňuji:
Třeba: water je nepočitatelná, ale když máš: A bottle of water, tak tam už ten člen hodíš, protože můžeš spočítat třeba 200 lahví.

MK44

Zda jde o singulár či o plurál se zpravidla pozná z tvaru samotného:

When water boils … (Když se voda vaří …)
Goods are available … (Zboží je dostupné …)

Výjimkou je třeba: This news is good. (Tato zpráva je dobrá.)

Problému „pár užitečných rad“ je nejlépe se zbavit takto:
Could you give some helpful pieces of advice.

A „trochu užitečná rada“ by mohlo být:
A bit helpful piece of advice.