Bronzový

Jak na napln do obycejneho detskeho bublifuku...?

V mladi, co si pamatuji, jsme jednoduse smichali vodu se saponatem a ani neresili pomer kolik ceho... ale bud me klame pamet nebo dnesni saponaty, odhadnout pomer se mi dnes zadari malokdy. Na netu nachazim navody s cukrem, olejem, glycerinem a pod... jen si nejak neumim predstavit s tim "bublat" treba i v mistnosti ( :0) pripadne olejove fleky po splasknuti bubliny?). Mate nejakou svou vyzkousenou "smes" pro a) "nekonecne" mnozstvi bublin, b) pevne velke bubliny...? Michate odhadem "vodvoka" (voda, saponat...?), nebo pouzivate i neco navic?

Dekuji :0)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já mám z mládí vyzkoušené smáčedlo na praní filmových negativů Orwo F-905. Dnes už se to asi neprodává. Vím že existoval i český Fotonal, ale ten na bublifuk nebyl tak dobrý.

Další odpovědi:

Stříbrný

Já mám pocit, že tak úplně "jen smíchat saponát s vodou" to nefungovalo, to by nikdo bublifuky tehdy nekupoval. V časáku ABC vyšel tehdy návod na domácí bublifuk, pamatuju se, že tam byl saponát, destil voda, kosmetický glycerín a dokonce med a ohlasy na to později byly jak kladné, tak negativní. Složení komerčních bublifuků asi bude dost utajované ;)

dopl.: teď jsem se tam nedíval, ale mám dojem, že na české wikině pod heslem Bublifuk je několik receptů na samodomo směs.

Stříbrný

super tajný recept, pod sankcí nerozšiřovat obchodně !
pomocí odměrky přesně namíchejte:
- 10 dílů destilované vody
- 3 díly Jaru
- 1 díl glycerinu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.