reika

Jak na hryzce?

Zahradou se mi prohání hryzec, spíše hryzci. Krtek to není, protože nejsou kopečky. Když kopnu do hlíny, všude narážím na chodbičky. Sousedovi zlikvidovali pětinu brambor. Nikdy to u nás nebylo, až letos. Nemáte nějakou zaručenou metodu, jak na ně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Hryzci jsou jistým problémem. Neni na to jednotný recept,protože každá generace hryzců se může chovat různě. Někdy pomohou elektronické odpuzovače, hodí se spíše pro menší plochy. účiné bývá dost často vykuřování. Spousta lidí chválí zakopané láhve od okurek těsně u vchodu do nory a z jedné třetiny zalité vodou. Hryzec si to v noci dost často splete a utopí se. Nejlepší ochrana je, pokud se na pozemku zabydlí lasička. Ta však potřebuje i nějaký úkryt přes den , třeba kůlnu. Udajně by měla pomáhat i kuna nebo ochočená fretka.

Další odpovědi
honza19hk

Brokovnici. To jediný na ně platí a pokud umíš střílet má to jistý.