dennis15

Jak můžeme v matematice označit „není“, když tím nemyslíme „nerovná se“.

Např. X^y X^y = X^y | X < y, přičemž chceme říci, že X i y jsou „N“ (přirozená čísla) a nejsou to záporná čísla.

Mimochoem, řešení rovnice výše:
X=0
y>0 např. 1
y=1
01.01=01 = 0

Nejlepší odpověď
bolak

My používali takový kulatý éčko, vypadalo to jako znak pro euro a znamenalo to „náleží“.
Když to éčko bylo přeškrtlý, tak to znamenalo že „nenáleží“.
Používalo se to přesně na to co říkáš ty – buď jako že náleží do N (přir. čísel) nebo do nějakého intervalu.

Mrkni tady na ten obrázek > http://t1.gsta­tic.com/images?q=tbn:AN­d9GcSKUE0Www4kCAj­LdQuFjtOxx4Ax­L8JUiqOPg2F_cbyp­MBAUNCucGHYiW­GA

kde se píše že X1 náleží do intervalu ← 1;5/3>, tak to je ten znak.

Nebo taky tady > http://easymat­.wz.cz/images/Z4­.png

Ale to přeškrtlé éčko jsem viděl pouze jednou v životě. Stejně nechápu, k čemu by to bylo to psát do jakých čísel X nenáleží. To je jako kdyby se tě někdo v zeptal kolik je hodin a ty bys mu řekl kolik není. Třeba že není půl druhý a pět minut…

Další odpovědi
lexx

Přeškrtlé ečko používalo se zejména v geometrii když třeba přímka neprocházela bodem A (A nebyl elementem přímky).

Blizna

Tak to, že něco někam patří se značí znakem náležení – takový to euro, jak psal někdo výš. Když to tam nepatří, přeškrtne se.
A když maj ty čísla bejt přirozený, napíše se x,y (znak pro náležení) N (přirozená čísla – automaticky jsou kladná :)).