Ji1rka

Jak může vypadat námět na nějakou talk show?

Dobrý den
Zajímalo by mě jak může vypadat námět na nějaký pořad konkrétně třeba na nějakou talkshow. Bývají náměty hodně konkrétní? Píše se do námětů i jak by mělo vypadat prostředí, ve kterém se bude pořad natáčet, vybavenost studia, případně seznam případných hostů, kteří by se do pořadu mohli pozvat? Obsahuje námět i podrobnosti typu kolik kameramanů bude při natáčení asi potřeba? Předem moc dík za odpověď.

Odpovědi
gecco

Směšuješ dvě rozdílné věci – námět a scénář…
Námět – stručný nástin typu pořadu, jeho směřování, cílové skupiny…
Scénář – od základního popisu scény po třeba i konkrétní věty dialogu/ů…

Drap

Nýmět může být jedna věta. Podrobnosti se rozpracovávají ve scénaři.