Edis

Jak mám naučit své morče aby přeskakovalo přes překážku. (povel hop)

Doplňuji:
baghiro – moje morče už umí povel kolečko (samo se otočí když to řeknete) takže neříkejte že je morče blbé!

Nejlepší odpověď
anonym

A k čemu tobě nebo morčeti by byla taková dovednost užitečná?
Doplňuji:
No tak dobrá, potřebuješ aby tvoje morče umělo skákat přez překážku. Tak se zamysli, co je jeho nejoblíbenější pochoutka, překážku napřed jen polož na zem, později ji zvyšuj. Lákej ho z druhé strany překážky na tu pochoutku a v okamžiku kdy jí bude přelézat (přeskakovat) vyslov ten povel „hop!“ a odměň ho. Možná je některé morče nadanější než kdejaký gaučový psí lenoch…:D

Další odpovědi
baghira

Nijak. Morče je na výcvik příliš blbé.

mojitek

morče je opravdu jen tvoreček s malým mozečkem.Pokud sis chtěla pořídit tvorečka malýho ale inteligentního tak to měl být potkánek.Promiň

Advance

Já jsem to zkoušela, a marná snaha moje morče je na to asi příliš blbé, nebo jsem prostě netrpělivá cvičitelka!!! :D Ale zkusit to můžeš!!! Třeba se naučí na jeho nejoblíbenější pamlsek!!Hodně štěstí a pevné nervy při trénování!!!