Jcas

Jak mají být správně rozmístěné cifry na hrací kostce?

Dle jakého vzorce, či vstupních indicií bylo rozhodnuto o způsobu rozmístění?

Nejlepší odpověď
annas

I kostky mají historii. Původně se užívaly tečky, pozdějí čísla.

Kostka – každá strana je označena jednou až šesti malými tečkami . Ty jsou uspořádány v určitých vzorech a umístěny tak, aby tečky na opačných stranách vždy přidávaly až sedm: jeden a šest, dva a pět, tři a čtyři. Existuje mnoho jiných typů kostek. Podle osy otáčení ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Nahoře kostky může být číslo šest nebo jedna.

V odkazu najdete i historii.

https://www.bri­tannica.com/to­pic/dice

Další odpovědi
Funna

součet protilehlých stran se vždy rovná sedmi…1 naproti 6, 2 naproti 5 a 3 naproti 4…ale jestli se ptáš, zda je např 1 vlevo, nebo vpravo od 2, tak netuším, zda je na to nějaké pravidlo…

Hlada

  1. Součet protilehlých = 7
  2. Z pohledu na vrchol 1,2,3 jsou dva způsoby. Pravotočivá a levotočivá.

Pro kačery: V Jizerkách je na téma kostky mysterka s podrobným rozborem v listingu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hrac%C3%AD_kos­tka

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Funna

sem čekala odkaz na keš v jizetrkách…(wiki si umím najít sama .-))