Kryšpín

Jak má vysokou inteligenci politik, který při diskuzi v televizi skáče druhému do řeči?

Případně redaktor nebo moderátor.

Nejlepší odpověď
dubraro

To není o inteligenci, to je neslušnost. Na druhé straně, pokud politika nezastavíte, bude žvanit donekonečna.

Další odpovědi
seraphico

S tím nemá inteligence nic společného. Jde o nevychovanost a i nevychovaný člověk může být inteligentní, nevylučuje se to.

hapiky

Některé moderátory ani tak nezajímají odpovědi (Moravec), jako potvrzení jejich názoru. Dají otázku, potom následuje dalekosáhlé protože, neboť apod. takže odpovídající řekne k tématu pár slov, když se moderátorovy názor nelíbí, tak začne promiňte, promiňte… ale…
Stále mám pocit, že je úkolovaný, protože nemůže být tak blbý.

Ametyst

Když se politici na obrazovce hádají, dá se to zvládnout, pokud je moderátor nezávislý a zkušený. Pokud je to aktivista, který prosazuje názor jedné strany, a druhou sám nenechá dokončit větu, je to ubohé a neprofesionální. Vždycky za to může moderátor.

_Bůh_

Nadprůměrnou

paul1

O inteligenci tady nemůže být řeč. Spíš si myslím, že když nějaká je, tak čím nižší, tím víc skáče. Je to v životě dost často vidět. Čím menší inteligent, tím sebevědomější.
A bylo by dobré, aby při diskusích zavedli hodiny podobné těm, jako mají šachisté při turnajích.

quentos

Už zase?

da ny

Moderátor má představu/úkol, kam má debata směřovat, Svými vstupy přerušuje debatu, vrací diskutéra k odpovědi nebo ruší nežádoucí téma. :) Koná svou práci.
Politik, skákající do řeči, může mít inteligenci různě vysokou i nadprůměrně. Reaguje překotně, vstupuje do řeči, obvykle při nesouhlasu. Oponuje, bohužel hned. I dobře vychovaný jedinec, se v diskuzi, v zápalu boje často neovládne (někteří nikdy).

cappuccino

Konkretne politici nebo moderatori jsou skoro nuceni do reci vstoupit, protoze jsou vazani casem a tematem.
Jinak ve spolecnosti je to nezdvorile, i kdyz nekdy taky nutne. Existuji totiz lide, kteri se moc radi poslouchaji a jinym nedavaji prostor.

hapiky

cappuccino: Takže otázka a keci kolem otázky mají být delší, než odpovědi. No dobrý…