lukymachy

Jak lze vypočítat s jak velkým zrychlením automobil brzdí?

Pro účinnost brzd osobního automobilu je předepsáno, že musí při počáteční rychlosti 40 km/h zastavit na dráze 12,5m. S jak velkým zrychlením automobil brzdí?

Nejlepší odpověď
orwell

Je to až na znaménko stejná hodnota, jaká by odpovídala zrychlení automobilu z nuly na 40 km/h na dráze 12,5m. Víc ti bohužel říci nemohu, neboť moje odpovědi tohoto druhu mají obvykle na Otázkách krátký poločas rozpadu 🙂

Další odpovědi
Alesh

K tomu potřebuješ znát asi 2 vzorce a mít trochu selského rozumu. Prostuduj si učebnici fyziky nebo hledej na netu.

gecco

Řeknu ti to asi tak – výpočet je jednoduchý, potřebuješ soustavu dvou rovnic (protože máš dvě neznámé, jedna rovnice nestačí)…
Takže se zamysli, jaké vztahy jsou mezi tím, co znáš (dráha, rychlost) a tím, co neznáš (zrychlení, čas)…
😉