Zlatý

Jak jste spokojeni s rozdělením Československa ?

rozumíte slovenštině a díváte se na slovenské filmy ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Možno budete prekvapení, aj ja rozumiem slovenčine a pozerám slovenské filmy. Ale tak isto pre mňa je aj čestina druhou rečou, takže rozumiem aj česky. :)

K rozdeleniu Československa,
je prekvapujúce, že na všeličo možné (pomaly aj na veľkosť chleba) sa vypisuje referendum, ale na tak závažné rozhodnutie akým je rozdelenie rozdelenie štátu nebolo vypísané nič. Je pravda, že Česke zeme a Slovensko mali ústavné právo na sebaurčenie, ale rozhodla to malá skupinka ľudí v priemere 1 na 100 000 obyvateľov. Pritom veľká časť obyvateľov Československa bola proti rozdeleniu.
Mnohým toto rozhodnutie roztrhlo rodiny.

Silné Československo asi niekomu veľmi prekážalo, tak sa postupovalo podľa známeho hesla Júlia Cézara: Rozdel a panuj.
A Svätopluk sa v hrobe obrátil...

PS. som zvedavá, komu moja odpoveď bude prekážať

Další odpovědi:

Zlatý

S rozdělením nic nenaděláme.Slovenštině rozumím a dívám se na slovenské filmy,s tím nemám problém.

Zlatý

Rozdělení je jeden z nepochopitelných a nesmyslných důsledků sametové revoluce.Knihy čtu a kupuji pořád,a dokonce je fajn,když na mne mluví pokladní u nás v Tescu slovensky.Je jich tam pár zaměstnaných.

Zvykla jsem si,rozumím,můj tatínek byl Slovák.

Stříbrný

Byl sem proti rozdělení ale s tím se nedalo nic dělat.Samozřejmě že slovenštině rozumím velice dobře protože za totáče jsem si objednával knihy ze Slovenska protože tam vycházely tituly co tady nešlo sehnat.Na Skylinku mám všechny slovenské TV stanice a dívám se několikrát týdně.

Zlatý

Sleduji, čtu slovenské knihy. Rozdělení byla podle mne dost velká blbost několika málo pohlavárů

Stříbrný

S rozdělením většina lidí nesouhlsila.Také parřím napůl na Slovensko,mám tam dva sourozence a příbuzné.Stýkáme se často,pro nás se nic nezměnilo.

Stříbrný

Rozumím i koukám na slovenské filmy-moje maminka je původem Slovenka.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.