Avatar uživatele
sesednizkola

Jak jste se před rokem 89 učili ve škole o srpnu 1968?

Nebo je tu snad někdo, kdo sám před rokem 89 učil o roce 68? Pokud jste ho prožili, můžete třeba napsat, co se učili o něm vaše děti.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2431 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

To už jsem byl na gymplu a nějak si nemůžu vybavit, že bychom se o tom něco učili. Byla to přírodovědná větev a tam se učily jen užitečné věci (tedy kromě ruštiny). A jestli něco bylo, tak takové to obecné masírování o internacionální pomoci bratrských vojsk bla bla bla… No a na vejšce se na to už úplně házel bobek.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
independent

Nijak, normálně to vynechali jako se nic nestalo, já nastoupil do první třídy v roce 1980.
btw. Kdybys tak věděl co se učilo o roce 1945.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danina65

Velmi stručně, šířeji potom doma rodiče a prarodiče. Prožila jsem ho v MŠ, mé děti se učily už jinou variantu, stejně jako např o Žižkovi. Já hrdina, oni loupežník.

Upravil/a: Danina65

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Na základce i na gymplu se o roce 68 neučilo, učitelka byla nemocná. Suplovalo se. Profesorka dějepisu taktéž. Ale u babičky byl štos Mladých světů z roku 68,69, stejně jiných magazínů. Tak jsem si v nich četla a více se dozvěděla od svého otce, a více po roce 89.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Na gymnáziu (humanitní větev) se o letech 1968–1969
a o pokrizovém vývoji učilo. Dokonce jsme byli varováni,
že se to může objevit mezi maturitními otázkami.

Já jsem si řekla, že bych musela mít moc velkou smůlu,
abych si vytáhla právě tohle → jak myslíte, že to dopadlo?
„Horko těžko“ z toho byla čtyřka…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Novodobé dějiny se učily pouze v těch bodech které se týkaly boje dělnické třídy. Tohle se mohlo probírat spíše v Občanské výchově.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek