Jak je to z daněmi v USA?

Jak je to z daněmi v USA? Co když můj zaměstnavatel v USA neodváděl státní a federální daň a moje společnost, která mě zařídila práci apod. po mě chce nyní vyplnit daňové přiznání a doplatit ty peníze i přes to, že jako student na J-1 vízu a mám nárok na vrácení daní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Předpokládejme, že se státem jakým jsou USA máme sepsanou dohodu o dvojím zdanění. To znamená, že jsi povinen podat u nás daňové přiznání a v něm uvést příjmy a odvedené daně zaplacené v USA.
Je hezké, že víš, že máš nárok na vrácení daní. Logicky tedy máš vědět i to, že pokud jsi žádné daně nezaplatil, tak Ti nemá být co vráceno.
Agentura, která Ti práci zařídila je samozřejmě povinna postarat se o to, aby byly v rámci práva ošetřeny veškeré náležitosti. Pokud spadá mezi její povinnosti i to, aby se postarala o zdanění svých klientů, tak to udělat musí. Zřejmě budeš muset svého amerického zaměstnavatele požádat o dodatečné vyhotovení potvrzení o Tvých příjmech a o jejich zdanění.
Dcera si takové potrvzení dovezla po svém pobytu v USA rovnou. Také řešila potom podání daňového příznání přes pracovní agenturu, která jí ve státech sjednala brigádu.
Neboj se toho. Takové případy se stávají a v agentuře by Ti měli poradit, jakým způsobem se dá záležitost nejjednodušeji vyřešit.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.