Avatar uživatele
Registrovaný

Jak je to z beztrestnosti cirkve ???

Trestní zákon ČR pamatuje na ty osoby, které neoznámí trestný čin o kterém se dozvěděly ... Jinými slovy pokud se někdo někde někomu svěří s tím, že se dopustil zvlášť závažného trestného činu má osoba, které se svěřil, podle zákona, povinnost tuto skutečnost oznámit orgánům činným v trestním řízení. Pokud tak neučiní dopouští se trestného činu.

Ptám se : pokud se při zpovědi vrah svěří vyslýchajícímu církevnímu představiteli co udělal má povinnost podle trestního zákona tento církevní představitel oznámit orgánům činným v trestním řízení, že byl spáchán zvlášť závažný trestný čin a všechny okolnosti, které se o tomto trestném činu dověděl??? Znovu uvádím PODLE TRESTNÍHO ZÁKONA ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Podle TrZ § 368, odst. 3 duchovní, advokát nebo koncipient nemusí trestní čin oznámit ( podrobnosti v Trestním zákoníku ).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jedině marci1 uvedla správnou odpověď, viz doslovná citace TrZ:
§ 368, odst. 3) "Oznamovací povinnost podle odstavce 1 nemá advokát nebo jeho zaměstnanec, který se dozví o spáchání trestného činu v souvislosti s výkonem advokacie nebo právní praxe. Oznamovací povinnost nemá také duchovní registrované církve a náboženské společnosti s oprávněním k výkonu zvláštních práv, dozví-li se o spáchání trestného činu v souvislosti s výkonem zpovědního tajemství nebo v souvislosti s výkonem práva obdobného zpovědnímu tajemství. Oznamovací povinnost trestného činu obchodování s lidmi podle § 168 odst. 2 a zbavení osobní svobody (§ 170) nemá též osoba poskytující pomoc obětem trestných činů."
(Dané výjimky jsou podmíněny důvěrou dotyčného, jehož pomáhají chránit. Při riziku udání, by nemohli sdělit objektivní skutečnosti).
Jedná se o ryze právní rovinu (TrZ), nikoliv morální.

ad česílko uvádí jen svůj laický a nesprávný názor, lze aplikovat pouze na lékaře, jenž v daném § není uveden - na něj se vztahuje §367 TrZ. - viz odkaz ve zdroji:
(Žel další z chybných a poškozujících odpovědí).

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast2h10d8.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.