Kelt

Jak je to s průběhem karantény?

Takže ve čtvrtek jsem měl v práci teplotu a šel jsem domů, protože jsem měl pozitivní antigenní test. Druhý den jsem to nahlásil doktorce, vypsala mi neschopenku a já šel na PCR testy. I ty byly pozitivní. A včera mne volala hygiena, že na té karanténě mám být do 17.12. Cítím se dobře a jsem doma. Ale jak to mám udělat k ukončení PN? Mám zavolat doktorku a znovu chtít kontrolní PCR? A kdy tam mám jít? Od začátku testu po výsledek to jsou asi 2 dny. Fakt je ten, že bych měl dostat potvrzení o prodělání covidu, ale já potřebuji mít jistotu, že jsem zdravý. Kdo už covid prodělal, to bude určitě vědět. Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

„Po zjištění pozitivního výsledku musíte setrvat v izolaci, tj. omezit styk s dalšími lidmi a zůstat doma. Praktický lékař nebo místně příslušná KHS Vám vystaví 14 denní izolaci, tj. e-neschopenku. Neschopenka je vydána ode dne odběru. V případě, že po 14 denní izolaci jste min. 3 dny bez jakýchkoli příznaků onemocnění, jste považováni za zdravé a není třeba absolvovat již žádný test. Váš praktický lékař či KHS Vás poté uschopní. Pokud příznaky nadále trvají, kontaktujte svého praktického lékaře. “

Zdroj: https://khsst­c.cz/prakticke-informace-co-nasleduje-jste-li-pozitivni-nebo-kontaktem-pozitivniho-pacienta-2/

Dochy

Podle mně nemáš být na karanténě, ale v izolaci (víceméně jen formální rozdíl, založený na tom, že Tvá infekčnost je známá, v karanténě se jen předpokládá možnost). Podle mně by ses měl domluvit s doktorkou – a ta by Ti měla prodloužit PN podle pokynů hygieny.