pusinka50

Pošle vás doktor při těžkém průběhu střevní chřipky na vyšetření krve?

Syn měl 3 dny hodně velké zdravotní těžkosti, měl horečku, hrozně se potil, to co málo vypil čaje nebo vody, to z něj šlo okamžitě ven, vůbec nejedl, protože to z něj šlo taky, horem dolem, jak se říká, průjem jako bič, zvracení.
Paralen a Endiaron nezbíral.
Ted už je to dobrý, koupila jsem Smectu a od doktorky, kam jsme po 3 dnech jeli, dostal antibiotika „na střeva“. Vypadalo to jako klasická střevní chřipka a syn si bohužel nemůže z finančních důvodů marodit, takže čerpal dovolenou.
Ale co mě zaráží je přístup lékařské péče.
Ve Fakultní nemocnici Krč, pražácí ví, kde jsem se ptala telefonicky na možnost odběru krve, mi řekli že nemají ani jedno místo na infekčním odd. a že „odběr krve ho nevyléčí“. Ať jedem na Bulovku, přes celou Prahu. Syn do nemocnice nechtěl. Druhý den jsme jeli k obvodní doktorce, synovi lékařka napsala léky, ale zároveň ho informovala, že když ho pošle na krev a prokáže se salmonela, tak u nás budou 2 měsíce chodit hygienici a sledovat čistotu a hygienu v bytě. Takže syn po této informaci nevyžadoval odběr krve, ani výtěry. Setkali jste se s takovýmhle postupem?? Jak na to reagovat, aby si člověk neznepřátelil doktorku??

Odpovědi
anonym

Tak to je dle mého mínění velice neprofesionální přístup k pacientovi, na odběr by ho měli poslat automaticky a strašit ho, že bude kontrola při podezření na salmonelu je také kravina, co kdyby ji vážně měl, vždyť je to přenosné, právě proto by měl mít vyšetření, aby se to neroznášelo dál, většinou je pak rodina v karanténě.A ještě ke všemu za to člověk vyplázne 30,– Kč, byly ste vážně u lékaře, nebyl to nějaký malíř?

mosoj

Jenom upozorňuji že kultivace na salmonelu ( je jich více druhů) se provádí z úplně jiné krve.¨

Odmítnutí hospitalizace také není úplně košér.