ahold

Jak je to s placením zdrav. a soc. pojištěním u studenta jazykové školy.

Vnuk vystudoval SOŠ. Neudělal přijímačky na VŠ, proto šel na rok na jazykovku. Druhý pokus na VŠ už vyšel.
Matce ale nebyla po čas prázdnin přiznána úleva na dani. Prý v jazykové škole nemá status studenta.
Znamená to, že za něj nikdo nehradil ani pojištění?
Díky za odpověď.

Odpovědi
anonym

Ano od ledna nikdo nehradil a vznikl dluh u zdrav. pojišťovny.
Status studenta zrušila loňská vyhláška ministerstva školství. Platí od ledna. V praxi to znamená, že čerství maturanti za sebe budou muset platit zdravotní pojištění.
-
Platí v současnosti:
30. 8. 2013 nabyla platnosti novela zákona (267/2013 Sb.), který upravuje status studenta pomaturitního jazykového studia. Studenti, kteří v letošním roce vykonali první maturitní zkoušku nebo absolutorium v konzervatoři, a nastoupí do jednoletého kurzu cizího jazyka s denní výukou, mají i nadále status studenta a pojištění hradí stát.

Zdroj: http://www.stu­dentpoint.cz/3-vzdelani/1814-studenti-pozor-socialni-pojisteni-si-musite-platit-sami