Kapicka

Jak je to s ocnim laserem?

A vubec,kdo s tim mate zkusenosti?Boli to?Jak to vnimate?Jak jste dokazali mit oci celou dobu otevreny? A opravdu se Vam zrak zlepsil?

Nejlepší odpověď
Pájo

No tak -iv- nic se neservává (natož přístrojem)… pod vaším popisem si laik představí otevření oka jako otevření plechové konzervy.
Není to tak. Přesné detaily neznám, ale:

  • oko samotné není příliš inervováno (reaguje spíše na tlak, to může být nezvyklé)
  • oko je rozkapáno, aby nastala mydriáza (rozšíření zornice lidského)
  • do oka jsou před zákrokem kapány také kapky se znecitlivujícím účinkem, takže to nebolí

Pak to asi může přijít k sobě, což se může projevit řezavou bolestí a svěděním…to se ale dá mírnit kapičkami apod.
Doplňuji:

  • iv-

JÁ SE VÁM MUSÍM OMLUVIT!!!
PROMIŇTE PROSÍM, MŮŽETE-LI.

Já tukan totiž neumím číst! Četl jsem u Vás, nevím proč, servat víčka (A NE SEVŘÍT!!)… to mě „neprávem dostalo“ a napsal jsem, co jsem napsal.
Jasně, že se to dělá nějakou svorkou.
Promiňte, nechtěl jsem Vaši odpověď poškodit.
Mrzí mě to… asi jsem zralej na operaci očním laserem! :D

Jinak v Plzni v OFTĚ (http://www.ofta.cz/) jsou prý fakt dobří… např. naše babička tam byla na operaci šedého očního zákalu a „ani si to prý pořádně neužila“ oči jí bezchybně rozkapali, znecitlivěli… byla venku za 15 minut (a to se mění stará čočka za nový implantát) …navíc má prý pan primář krásný oči.. to jediný jsme z babi dostali…jako kloudnou informaci :D

Další odpovědi
anonym

Syn byl presne pred rokem. Pri operaci vam sevrou vicka nejakym strojem. Nebojte. Mrkat vas pri tom nenechaji. Vse vysvetli lekar. Myslim , ze platil kolem 25 t.
Doporucuje vsem. Sama bryle nepotrebuji , ale az budu , urcite si to take necham udelat.
Tyden byl doma. Musel mit ale dovolenou. Neschopenka se na tohle nedava.
Prvni 2 dny ho to bolelo, rezalo .. dostal kapky. Ale to je jako po kazde jine operaci. Pry to nebylo tak hrozne.

  • iv-

Pajo ! V Plzni se asi tedy teprve uci.. 🙂
Ja to tak pochopila. Ze mu to oko neco drzelo. 🙂 Ale jestli to byla konzerva … 🙂. Mozna to bude nekde na netu ..i video. Na to ja ale nemam nervy. 🙂

Drap

Sám zkušenost nemám. Jeden známý byl před nedávnem na této operaci ve zlíně. Dioptrie měl 4 – 5 , před operací je příprava, kde pomocí kapek oko připraví, samotná operace se vším všudy cca 15 min. Bez brýlá nepoznal člověka na 3 m , teď chodí bez brýlí