STUDENTKAEVA

Máte někdo zkušenosti s operací víček?

Doplňuji:
No zajímalo by mně jak to probíhalo a taky cenu..Jestli budeš tak hodná napiš mi to všecko..Díky

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano,co potřebuješ vědět?
Doplňuji:
Tento zákrok probíhá bez narkozy,jen při lokálním umrtvení.Přij­deš,lehneš si,víčka ti umrtví injekčním anestetikem,doktor si namaluje,kolik kůže může odříznout a pak už jen ležíž a bavíš se s doktorem a sestrou o všem možném,až to zašije a zalepí,tak jdeš domů.Vůbec to nebolí,nejvíc mě vadilo,že se mi nějak nepohodlně leží v jedné pozici asi 3 hodiny,ale dělali mě i spodní víčka,takže proto tak dlouho.Musíš si na to dávat obklady z borové vody,2 dny nesmíš číst a dívat se na televizi,nic moc dělat,shýbat se apod.,několik dní máš modráky pod očima,musíš nosit sluneční brýle.Sedmý den jdeš na vytažení stehů – to bylo dost nepříjemný.Pak si musíš jizvu lehce natírat mastí nebo krémem,co ti doktor řekne a postupně se to hojí.Byla jsem doma 12 dní – bylo to přes vánoční svátky.Potom už jsem se normálně namalovala – oční stíny,řasenka apod. – a nikdo na mně nic nepoznal,akorát,že nějak líp vypadám.
Cenu ti neřeknu,je to už několik let a různé kliniky plastické chirurgie mají různé ceny.
Kliniku a doktora si ale najdi podle referencí,protože i na tomto zákroku se dá hodně pokazit!

Další odpovědi
redy

Babčina byla a dala dohromady32tisíc dělali ji to v Budějkách.
Teď nevím mylím že za spodní dala 12tisíc a za horní 10tisíc.Byla asi před třema rokama.Měla slevu protože si nechala dělat obojí najednou.

Doplňuji:
Tak sem brnkla babčině jak to je.Babčina opravdu zaplatila(jenom) těch 32 tisíc jak ji doktor poradil že to bude mít levnější. Těch 10tisíc ušetřila na jednech a 12tisíc na druhejch.Takže kdyby šla postupně jedny a pak znova zaplatí plus o těch 22tisíc víc. Jinak stačí zavolat do Čských Budějek na plastiku a doktor dá info.Tak, to se vyplatí 🙂

da ny

Asi před 10 lety jsem jen za horní víčka zaplatila po 2 000 Kč, nyní na stejném pracovišti mají cenu 10 tisíc/1 horní víčko.
Postup popsán hanny 2.
Nic mi nešili. Měla jsem náplasťové stehy. Zákaz ohýbání, TV ani čtení m nikdo nezakázal. Sluneční brýle jsem nenosila, měla jsem dioptrické (modřiny jsem tedy neschovala). Víčko jsem neměla ničím natírat/mazat. 3. den jsem šla do práce.
Pokud jsou horní víčka velmi převislá a operace indikovaná lékařem, je výjimečně možná úhrada ZP.
Výkon je vhodné provádět v podzimních a zimních měsících (sluníčko), pak obzvlášť nutné/vhodné sluneční brýle.
http://www.oc­nidoktor.cz/es­teticka-medicina/plasticke-operace-ocnich-vicek-odpovedi-na-caste-dotazy

anonym

Ne ,víčka mám funkční,mrkat umím…
i na holky

Michálek1245

Operace očních víček se dá přežít. Ze zkušenosti vím, že jsou fakt podstatně horší věci, které vás v životě mohou potkat. Já od mala trpěl převislými víčky a tak jsem to podstoupil před pár lety a jasně, je to pořád operace, takže to není zrovna dovolená. Ale třeba nebolí to víc než slepé střevo nebo trhání zubu.

hanny 2

ad redy – 12+10=22.

redy

hanny no to vím 🙂 Tak sem brnkla babčině.A ještě říkala že to stojí všude jinak– no to mi hlava nebere :))

hanny 2

No jasně,to víš,dneska žádný paušály neexistujou!

redy

Vtomhle mi to nevadí já bych nešla ani zadara 🙂

hanny 2

Ale proč?Je to docela nenáročná operace a každého to omladí!Nehledě k tomu,že hodně lidí má kvůli povislým víčkům problémy s viděním!

redy

už jenom slovo operace, a du do kolen:-)

hanny 2

Neeeeboj!Pro krásu se musí něco vydržet!Horší jsou pak operace typu artroskopie – no to ještě není tak hrozný,hysterek­tomie,totální endoprotéza apod. – co člověka může na stáří čekat!

gagaga

holky…, a nemeni nekde celou hlavu ? to bych potrebovala ja ;(

  • iv-

redy

  • iv- mě už nedaj mám prej vybráno.To furt nemáme už nejsou a tak to vypadá :DDD

hanny 2

čau -iv-,já bych potřebovala vyměnit kdeco!

gagaga

ja taky..takovy orezavatko na cely telo..by se mi hodilo..
ale taky pujdu na cinana ..
:)