AB28

Jak je to s komisionálním přezkoušením v prvním pololetí?

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s komisionálním přezkoušením v 1.pololetí? Jsem ve třeťáku na střední a bohužel mi kvůli mým častým nemocem nevychází absence u tří předmětů. Jsou to předměty, které máme jen jednou týdně, takže už mi do konce pololetí absence neklesne. Každopádně, na školních stránkách máme uvedený datum komisionálních zkoušek v druhém pololetí, což je někdy v srpnu, ale na 1.pololetí tam žádný datum není. Samozřejmě se zeptám ve škole, ale nedá mi to a musím se zeptat i tady, jestli jste třeba taky zkoušky v prvním pololetí dělali :D
Předem děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

„Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.“

http://zakony­.centrum.cz/skol­sky-zakon/cast-4-hlava-1-paragraf-69

"V případě, že je žák neklasifikován, koná „doklasifikační“ zkoušku, jejíž termín stanoví ředitel školy na návrh vyučujícího. Zkouška není komisionální. " atd.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:vcsgD51I­AZQJ:www.hosto­micezs.cz/e_dow­nload.php%3Ffi­le%3Ddata/edi­tor/6cs_2.doc­x%26original%3DDo­datek%2B%25C4%­258D%2B%2B1%2Bk%2BPra­vidl%25C5%25AF­%2Bpro%2Bhodno­cen%25C3%25AD­.docx+&cd=3&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Proto nejsou uvedené termíny na vaší nástěnce.