Bronzový

Jak je to s církevní svatbou?

Svatba dne - Minář se ženil. Minář už byl jednou ženatý. Neměl by se ženit podruhé, respektive takový člověk by neměl být oddán v kostele. Nevěsta - byla v jiném stavu, taky porušila církevní zákon. Bylo zaplaceno, jde všechno. Zapomněl jsem na něco? Jak se na to díváte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Občanský sňatek, zrušený právoplatným soudním rozsudkem o rozvodu, není překážkou k uzavření nového.
Církevní sňatek může být uzavřen jen jednou.Jeho platnost může na základě žádosti zrušit pouze papež,což se stává jen ojediněle.Před církevním obřadem absolvují snoubenci min. tříměsíční přípravu,aby prokázali svou způsobilost pro uzavření manželství.Pokud je jeden z nich bez víry,je nutný souhlas příslušného biskupství.
Během příprav dostane těhotná nevěsta možnost vyzpovídat se,učiní pokání a hřích je odpuštěn.
Poplatky za oddání jsou stanoveny jak na úřadě, tak v kostele .

Další odpovědi:

Stříbrný

Neznám podrobnosti, ale:
Církev nebude brát přiliš vážně necírkevní obřad, zvlášť pokud byl před křtem. Ani nevím, zda on je věřící a jakými pravidly se řídí sňatek pokud je věřící jen jeden zůčastněný.
Nevěsta v jiném stavu - to není proti žádnému církevnímu zákonu. Až na vyjímky (které se stávají max. 1x za 2000 let) to znamená, že zhřešila (je-li katolička). Ale hřeší, alespoň někdy a nějak nejspíš všichni.

Zlatý

No jednak je to Mynář...
A druhak je mi to úplně u zadele, neřeším
- těhotnou nevěstu (já v tom prsty, ani jiný orgány, nemám)
- rozvedeného ženicha
- církevní obřad
- zaplaceno - nezaplaceno
___
Prostě zpráva, kterou kdybych neznal, nic se nestane...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.