Avatar uživatele
Savier

Jak je možné, že se Země pořád otáčí kolem Slunce?

Proč jen tak neodletí někam pryč? To samé Měsíc i všechny ostatní planety v naší sluneční soustavě. Žijeme v simulaci?!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 422 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Manfred05

Samozřejmě, že je to simulace. A proto je potřeba si ji užít!

Země se otáčí kolem Slunce díky gravitačnímu působení Slunce na Zemi. Slunce je velmi těžké a má velkou gravitační sílu, což způsobuje, že planety v naší sluneční soustavě obíhají kolem něj. Země se nachází v takzvané „oběžné dráze“ kolem Slunce, což znamená, že se pohybuje po kruhové dráze kolem Slunce.

Celkově tedy Země rotuje kolem své osy a zároveň se pohybuje po oběžné dráze kolem Slunce. Tyto pohyby jsou důsledkem gravitačního působení Slunce na Zemi a jsou pravidelné a stabilní, což znamená, že Země se může pohybovat kolem Slunce po celá staletí a tisíciletí.

Upravil/a: Manfred05

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Je to důsledek aliendronova zákona – tělesa kolem sebe tak dlouho tajtrlíkují, až se za velkého furóre SPOJÍ! Tento zákon je platný dalece za fyziku – kam se hrabe Newton i s Einsteinem, pche – a až ho zformuluji i matematicky, tak mě Nobelova cena NEMINE! 😉 😄

(Bohužel jsou kolem toho VELKÉ potíže, protože např. popsat kvalitativně ženy a jejich (po)hnutí je nesmírně komplikovaný matematický problém [znáš to, nejdříve CHCE, pak zase NECHCE a vzápětí znovu CHCE – no jak takovou přitažlivost popsat]? Prozatím jsem s jistotou odvodil, že k popisu těhle náhlých hnutí nestačí ani polynom 142. stupně!! 😐
Srovnej to s chlapem, tedy s elementární/do­konalejší/vzo­rovou verzí ženy (logicky, protože ta byla vytvořena z jeho žebra, bohužel v procesu kopírování/klo­nování došlo k chybě v přenosu genetické informace – výsledek posuď sám), tam je to easy, chlap prostě pořád jen CHCE a tudíž netřeba matematickou formulaci komplikovat, což je mimo jiné i důkaz větší dokonalosti muže). 😉 🙂

BTW – Manfred05 to sice popsal hezky, ale i když odhlédnu od aliendronova zákona, tak víme, že to tak NENÍ! 😄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Tim uz se zabyvali stari mudrci. Treba Johannes Kepler. Staci pouzit vyhledavac.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Protože celá sluneční soustava podle všeho vznikla z jednoho oblaku prachu… Pokud se někde udělá oblak, který má tendeci dále kondenzovat do podoby větších těles, proč by se měl najednou rozhodnout, že se rozletí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kdyby se stále neotáčela, tak by zde nikdo z nás nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Země se kolem Slunce neotáčí, ale obíhá. Otáčí se kolem své osy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Sice je to takové až vědecké, ale něco si ještě pamatuju z gymplu a hlavně už jsem párkrát doučoval Keplerovy zákony za prachy.

Za prvé, Země obíhá kolem Slunce, ale otáčí se sama kolem své osy. Za druhé, obíhá, ale nikoliv po kružnici, jak by si kde kdo mohl myslet, nýbrž po elipse. A také ne kolem Slunce, ale kolem těžiště naší Sluneční soustavy, což je kousek od Slunce. A obíhá, protože na sebe Slunce a Země působí gravitací, Země má tzv. první kosmickou rychlost. Abychom odlétli, tak by naše Země musela dostat tzv. třetí kosmickou.

Jestli žijeme v simulaci, to mi je jedno. Mě zajímají jen mé vláčky, vinylové desky, prachy a žrádlo. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Dochy, přesto myslím, že by se kolem toho dalo ještě o ledasčem přemýšlet. Třeba jak se ten prach musel držet v jedné rovině. A proč se někde vytvořily jen malé kameny a někde planety. I dnes ještě padá na Zem spoustu toho prachu, zajímalo by mě, jestli je toho prachu méně mimo rovinu, ve které obíhají planety.

Avatar uživatele
Dochy

Byl to nějaký shluk v pohybu, který se zkrátka začal nějak držet trochu pohromadě. Jakýkoli pohyb skupiny nakonec degraduje na otáčení v jedné rovině. Ty věci se zkrátka ovlivňují a pokud by něco chtělo obbíhat kolmo, bude se to srážet s tím, co je v rovině ekliktiky. Důsledek: Časem se to zkrátka stejně všechno zploští.

Ad Planety: Zkrátka to bylo všechno moc roztahané, a kde bylo přeplněno se zkrátka začali tvořit větší a čím dál kompaktnější shluky. Pokud je shluk dostatečně velký, sám se svou gravitací postará o zhruba kulový tvar.

Nový příspěvek