Menous

Jak je možné, že na této stránce systém vždy uhodne, který symbol si myslím?

Dokážete mi to vysvětlit?
Odkaz: https://kouzel­nik.karelbot.cz/ – odkaz je safe

Odpovědi
seraphico

Čísla jsou od 0 do 99 a všechna čísla, která Vám mohou vyjít podle systému (dvojciferné číslo a odečíst od něj obě čísla) mají stále stejná písmena. Po každém stisknutí tlačítka „zeptat se Karla“ se sice písmena změní, ale stále jsou stejná u těch čísel, které vám musí vyjít.

Příklad:
Pod čísly 0, 2, 9, 18, 26, 27, 35, 36, … 99 je písmeno „P“. Myslím si číslo 35, výsledek je 27. Pod číslem 27 je tedy písmeno „P“ a Karel mi řekne, že jsem si myslel písmeno"P". Mezitím se změní všechna písmena, ale pod čísly 0, 2, 9, 18, 26, 35, 36, … 99 je tentokrát písmeno „S“, takže když si budu myslet tentokrát číslo 11 (výsledek je 9), tak to samozřejmě opět uhádne.
Takže žádné kouzlo, pouze matematika a chytře promyšlený wow efekt.