plebs

Jak hodnotit samochválu u některých politiků?

Nemůžeme se dohodnout se štamgasty část má názor že samochvála voní a dle mého dezoláti že smrdí.

Nejlepší odpověď
elkon

Samochvála od jakživa smrdí. Bez ohledu o koho jde.

Další odpovědi
da ny

U politiků, je to nejčastěji masáž vlastního ega. Oblbování i získávání voličů. 😉
Sebechvála
Ať tě chválí cizí a ne tvá vlastní ústa, cizinec a ne tvoje rty.
Přísloví 27,2, Bible
Bláhovec vlastní přednosti vynáší na povrch, moudrý je skrývá uvnitř – v nedohlednu.
Lucius Annaeus Seneca
I kdyby Tě chválilo tisíc úst najednou – nikdy mezi nimi nesmí být ta Tvoje
Perské přísloví
Jak mizerný by byl život, kdybychom se občas nepochválili.
François de La Rochefoucauld
Kdo sám se chválí, rychle posměch utrží.
Syrus
Umět se pochválit (neveřejně), není nic špatného, naopak. Nikdo jiný to za nás neudělá.
Zajímavé je, že někdo takto dokáže, dobře a nahlas „prodat svou práci“. Upozornit na to, co vykonal. Někdy je pochválen odměněn… Jiný (třeba kolega v práci), udělá práce mnohem více. Dře mlčky, jako hovado a nic. Je to samozřejmost, od něj očekávaná…….
A včil mudruj. smrdí samochvál, nebo ne 😉 ?
Smrdí, ale někdy přináší i ovoce.

zjentek

Plebs to chce klid určitě dezolátí názor smrdí méně než ten politický nakonec pokud je politik krásný, úžasný, skvělý a chytrý jako třeba já může to taky sdělit ale na rozdíl se už nesmí projevit jinak 🤷‍♂️

Ametyst

Politici jsou takoví mimoni, že se domnívají, že dělají všechno dobře, a přitom je nikdo nechválí. Tak se pochválí sami. Ačkoliv není proč! Kdyby pracovali v soukromé firmě, majitel by je brzy vyhodil.

plebs

Tak na př. Joe se ohodnotil, že je nejkvalifikovanější osoba pro úřad hlavy státu.
Také Petr má nejen chválu ale již výsledky za 1, jsme sebevědomá země správně já doplním zastrašíme F35 kou Rusko a občas pověsíme Putina, 2 budeme štíhlý a efektivní stát výborně důchodci nepotřebují valorizace mají se v pořadí na 10 místě nejlépe na světě, 3 vsazujeme na vzdělání, dle mého odhadu škola hrou nebude známkování, domácí úkoly / dle sousedů / možná i vysvědčení, 4 stratégie cílů a investice.