aliendrone

Můj odhad do cca 25cm. Záleží jednak na velikosti detekovaneho předmětu, druhak na kvalitě mrcasky. ☺

Další odpovědi
elkon

Když to bylo v lese, tak to nemusela být ani velká hloubka.

Drap

20cm – 3 m, obdobné nálezy mohou ležet v různých hloubkách záleží jak v daném místě půda přibývá, zda byly postupné terénní úpravy a podobně. Většina obdobných nálezů bývá cca do půl metru.

zjentek

Aliene, ale proč hádáš zrovna 25 čísel? Sakra… Já si budu muset něco přečíst. O geologii, třeba. O tlaku a čase. nebo nevím… Vůbec neodhaduji tu hloubku 🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♂️

Elkon, a proč ZROVNA V LESE by to nemuselo být tak hluboko? V lese je půda naopak dost kyprá, ne?

EKSOT123

Hloubka bývá velmi různá podle půdních poměrů (jestli tam probíhá spíš eroze nebo náplavy. Např. zlatým statérům se prý říká duhovky, protože po dešti byly na povrchu polí dobře vidět. Jenže teď tady nechali propípat místo bitvy z 19. st. a začaly padat keltské statéry, ale spíš až ve spodnější vrstvě pod ornicí. V lese to bude podobně. Kdo sbírá šutry, tak to zná. Ještě, že tu nemáme poušť, tam jsou přesuny země velké.