JájsemRaibek

Jak hluboko do kůže zasahuje psoriáza-lupénka?

Když má pacient např. na noze exém-lupénku a jen si to drbe, tak srhne takovou tu tvrdší kůži a zůstane červený flek, který se opět pokryje tou kůží. Ale jak hluboko je to ložisko?
Co třeba to místo vyříznout?

Odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak problém není s tím kusem kůže, ale s celým organismem. To je hezké seříznout kus kůže, ale až naroste nová, problém bude pořád. Jen se na chvíli „odložil“ mnohem horším problémem.
(nemám zkušenosti s lupénkou, mám jisté zkušenosti s exemem)