Lukasy

Jak funguje zpověd v kostele?

Když by někdo se svěřil, že někoho zabil, tak by to nemohl ani tak nikde řict?

Nejlepší odpověď
Drap

To je právě to zpovědní tajemství.

Další odpovědi
Bedy

Teoreticky ne, prakticky je ale možné, že to může uniknout ven. Ono zpovědi v kostele kdysi fungovaly dobře jako tajná policie. Zpovídající (farář,…) to pak šel naprášit výš a už to bylo.

barcinek

Je to tak, no, kněz má slib mlčenlivosti (jako má lékař udržovat lékařské tajemství). Ale je to dost nelogické, že? V dnešní společnosti rozhodně. I když, upřímně, kolik lidí ještě dnes chodí ke zpovědi … ?
Navíc, Bůh si jistě nic takového nepřeje – každý se má zpovídat a zodpovídat jen JEMU samotnému, a ne nějakému člověku.