Jak funguje záchod ?

Jak záchod pozná, že se spláchlo, aby se začala napouštět voda a jak pozná, že už je vody dost, aby se přestala napouštět?

Nejlepší odpověď
sejtanka

je to věc plováku,který řídí tzv.plovákový ventil.

Další odpovědi
dědapetr

Záchod to nepozná,ale poznáš to ty.Kdy spláchl a kdy nateče voda,kdy v záchodě už nic není a jinak je tam princip jak zde popsali jiní.

Mike78

Vše určuje plovákový ventil, který vodu pouští a zastavuje.

hanulka11

To jsou ty chytré věci v nádobce -ty vše regulují.

Já...

Na jedné straně vlastní tlak vody ve vodovodním řadu napouští vodu do nádrže (přes otevřený ventil), proti otevřenému ventilu tlačí (čím dál větším tlakem) páka (stále stoupajícího) plováku a přes páku se tak snaží přemoct tlak vody a uzavřít ten ventil. Většinou vyhraje.

A když náhodou ne, tak je docela průser…

NEnym

Hanulka11: skvěle vysvětleno…

Že dík…

elektrikář

Plovákový ventil kopíruje výšku hladiny vody. Plovák s vodou stopá stále výš pomocí pákového ventilu se při dosažení nastavené hladiny sám vypne.U nás v domně byla nádržka ještě z dřevěné bedničky vyložené mněděným plechem a zaletováno.Mněla mosaznou tabulku s firemním znakem. Jako kluk jsem jí odloup. Dostal jsem na zadek. Kdo ví kam přišla.Byla tam od roku 1928 kdy se dům stavěl.Až v 60 letech se mněnila za plastovou.Mecha­nický princip je stejný.