Avatar uživatele
anonym

Jak funguje záchod ?

Jak záchod pozná, že se spláchlo, aby se začala napouštět voda a jak pozná, že už je vody dost, aby se přestala napouštět?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, chudst, dědapetr před 4748 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sejtanka

je to věc plováku,který řídí tzv.plovákový ventil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Záchod to nepozná,ale poznáš to ty.Kdy spláchl a kdy nateče voda,kdy v záchodě už nic není a jinak je tam princip jak zde popsali jiní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mike78

Vše určuje plovákový ventil, který vodu pouští a zastavuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

To jsou ty chytré věci v nádobce -ty vše regulují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Na jedné straně vlastní tlak vody ve vodovodním řadu napouští vodu do nádrže (přes otevřený ventil), proti otevřenému ventilu tlačí (čím dál větším tlakem) páka (stále stoupajícího) plováku a přes páku se tak snaží přemoct tlak vody a uzavřít ten ventil. Většinou vyhraje.

A když náhodou ne, tak je docela průser…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NEnym

Hanulka11: skvěle vysvětleno…

Že dík…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Plovákový ventil kopíruje výšku hladiny vody. Plovák s vodou stopá stále výš pomocí pákového ventilu se při dosažení nastavené hladiny sám vypne.U nás v domně byla nádržka ještě z dřevěné bedničky vyložené mněděným plechem a zaletováno.Mněla mosaznou tabulku s firemním znakem. Jako kluk jsem jí odloup. Dostal jsem na zadek. Kdo ví kam přišla.Byla tam od roku 1928 kdy se dům stavěl.Až v 60 letech se mněnila za plastovou.Mecha­nický princip je stejný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek