kojbec

Jak funguje program na ochranu svědků? Co všechno stát kromě změny identity svědka ještě udělá?

Odpovědi
Kepler

Asi to závisí na legislativě konkrétního státu. Významné osobnosti mohou dostat i tělesnou stráž. V ČR je to takto: https://www.po­licie.cz/clanek/ochra­na-osob-v-pusobnosti-utvaru-specialnich-cinnosti-skpv.aspx

placebjok

Zajímavá otázka. Změna identity svědka podle mého nestačí, obzvláště ne v tak malém státě jako je ČR, tudíž předpokládám, že dotyčný musí žít se změnou identity v jiném státě plus má asi i tam zajištěnou nějakou ochranku. Tak mě tak napadá chodí takový utajený svědek vůbec do práce?

elkon

Zajistí mu identitu, místo pobytu a práci. Když je potřeba, tak i někde ve světě.