holcicka3158

anonymní udání na PČR

má policie nějakou emailovou adresu kde se dá napsat anonymní udání?nebo nemusí to být nutně anonymní,ale nechci se s tím člověkem dostat do styku,ani nechci aby se věděl,že jsem to byla já,z bezpečnostních důvodů.vím stoprocentně o trestné činnosti,kterou páchá a ohrožuje tím druhé.

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš použít klasický mail. To funguje. Najdi si policejní služebnu podle svého bydliště a koukni do jejich kontaktů.

Další odpovědi
Hamon

Jestli jde o zavaznou trestnou cinnost, muzes vystupovat v pozici utajeneho svedka. A i kdyz to treba neni tvuj pripad, kdybys byla spolupachatelem, muzes ziskat status spolupracujiciho obvineneho a tim vyrazne snizeni trestu az beztrestnost.
V obou pripadech je mozne se podle zavaznosti dostat i do programu na ochranu svedku.