Funguje u nás program na ochranu svědků?

Případně jak probíhá v praxi a v jakých případech se využívá a kdo o něm rozhoduje ?
Nemyslím pouze vyloučení veřejnosti
ze soudního řízení, ale celkovou změnu identity ap.

Nejlepší odpověď
tekumseh

Program na ochranu svědků u nás existuje a používá se v případech, kdy svědek pomůže rozkrýt rozsáhlou trestnou činnost a hrozí mu újma na zdraví. O zařazení do programu na ochranu svědků rozhoduje ministr vnitra.

Přečti si knihu „Svědek na zabití“ od Jaroslava Kmenty, to je v podstatě výpověď člověka, který programem na ochranu svědků prošel a později z něho byl vyloučen.

http://www.kmen­ta.cz/cz/knihy-svedek_na_zabi­ti.aspx

Další odpovědi
bolak

Já když občas kouknu na zprávy, tak mám pocit že u nás funguje akorát úřad na ochranu zmetků.

bolak

sorry že odpovídám mimo mísu :)